Eesti uus suursaadik UNESCO juures andis üle volikirja

1. oktoobril andis Eesti alaline esindaja UNESCO juures Clyde Kull Pariisis UNESCO peadirektorile Audrey Azoulay’le üle oma volikirja.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses tõi suursaadik Kull esile UNESCO tähtsust mitmetel Eesti jaoks olulistel teemadel. „Eesti tunnustab UNESCO rolli inimõiguste, väljendusvabaduse ning ajakirjanike turvalisuse ja kaitse tagamisel,“ sõnas Kull. Peadirektor Azoulay kinnitas, et riikide nagu Eesti häälekas toetus antud teemadel on märgilise tähtsusega.

Foto: UNESCO/Christelle ALIX

Samuti räägiti UNESCO tegevusest Ukrainas ning olukorra seirest Krimmis ja Sevastopolis organisatsiooni tegevusvaldkondades vastavalt UINESCO täitevkogu mandaadile. Vesteldi ka põlisrahvaste kaitsest ning 2019. aastal UNESCO juhtimise all toimuvast rahvusvahelisest põliskeelte aastast, mille juhtkomitee liige Eesti on.

Peadirektor tunnustas Eesti tegevust ülemaailmse kõrghariduskvalifikatsioonide tunnustamise konventsiooni välja töötamisel ning avaldas lootust, et konventsioon võetakse vastu eeloleval UNESCO peakonverentsil novembris.

ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsioon (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization – UNESCO) on ÜRO eriorganisatsioon, mille eesmärk on kaitsta rahvusvahelist rahu ja julgeolekut, edendades riikidevahelist koostööd hariduse, kultuuri, teaduse, tehnoloogia ja meedia valdkonnas. UNESCO peakorter asub Pariisis, Eesti ühines organisatsiooniga 1991. aastal.

Clyde Kull on sündinud 1959. aastal Võrus ja lõpetanud 1985. aastal Moskva Riikliku Rahvusvaheliste Suhete Instituudi. Eesti välisteenistuses töötab ta 1991. aastast. Aastail 1992-1996 oli Clyde Kull Eesti suursaadik Belgias ning Eesti alaline esindaja NATO juures, aastail 1992-1997 esindas Kull Eestit Euroopa Liidu juures Brüsselis, aastail 2000-2004 ÜRO peakorteri ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis ning aastail 2004-2008 oli suursaadik Saksamaal. 2012. aastast kuni 2019. aasta suveni oli Kull Eesti alalise esinduse Euroopa Liidu juures asejuht ja esindaja alaliste esindajate komitees. Suursaadik Kull on määratud Eesti suursaadikuks Prantsusmaal ning resideerib Pariisis.

Suursaadik Clyde Kull valdab inglise, prantsuse, saksa, rootsi, soome ja vene keelt.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmHps13i

Lisainfo:
Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
[email protected]